Filters
Ustawienia
Wyszukiwanie
Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to doskonała alternatywa dla szamba. To stosunkowo niedrogie, bezpieczne i przede wszystkim ekologiczne rozwiązanie dla każdego domu. Korzyści ekonomiczne z takiej inwestycji należy jednak rozpatrywać w dłuższym okresie – wybudowanie szamba to mniejszy koszt, ale jego eksploatacja jest znacznie droższa niż utrzymanie indywidualnej oczyszczalni.

W trosce o środowisko

Przydomowe oczyszczalnie to rozwiązanie proekologiczne. Oczyszczone ścieki nie przyczyniają się do degradacji gleby ani wód gruntowych – w zależności od rodzaju systemu nieczystości mogą być odprowadzane do gruntu, rzeki, rowu melioracyjnego czy przydomowego stawu. Użytkowanie takiej oczyszczalni jest bezpieczne, bo ścieki oczyszczane są w niej na bieżąco, dlatego nie dochodzi do ich fermentacji i ryzyka zanieczyszczenia gruntu i wód gazami niebezpiecznymi dla ludzkiego życia.

Komfort korzystania z indywidualnej oczyszczalni wiąże się przede wszystkim z częstotliwością opróżniania zbiornika z osadów. W przypadku oczyszczalni robi się to raz na 2-3 lata, natomiast szambo zaleca się opróżniać co 10-14 dni. Oczyszczalnia nie generuje więc dużych kosztów eksploatacyjnych.

Nowoczesny system oczyszczania

Wiele systemów dostępnych na rynku wyposażonych jest w dużą ilość pomp, czujników i zaworów, co oznacza, że tak skomplikowana technologia podatna jest na częste awarie. Wybierając oczyszczalnię one2clean, nie trzeba się mierzyć z tymi problemami, bo to proste, niezawodne i sprawdzone rozwiązanie bezpieczne dla środowiska i domowego budżetu.

one2clean to udoskonalenie technologii oczyszczania ścieków SBR (Sekwencyjne Biologiczne Reaktory) polegającej na przeprowadzeniu wszystkich procesów oczyszczania w tym samym zbiorniku, a następnie odprowadzaniu oczyszczonych ścieków z komory w sposób porcjowy.

Oczyszczanie ścieków za pomocą systemu one2clean odbywa się jedynie w trzech etapach:

1. Proces napowietrzania przez system sterowania – nieczystości dopływają bezpośrednio do strefy biologicznego oczyszczania bez konieczności ich przepompowywania. Dzięki napowietrzaniu w całym zbiorniku następuje szybkie rozpoczęcie procesu oczyszczania, a mikroorganizmy natychmiast rozpoczynają oczyszczanie biologiczne.

2. Faza sedymentacji – po zakończeniu procesu napowietrzania osad czynny opada na dno zbiornika, a w jego górnej części tworzy się warstwa ścieku oczyszczonego.

3. Odprowadzenie ścieku oczyszczonego - oczyszczony ściek jest odpompowywany ze zbiornika i proces oczyszczania może się rozpocząć ponownie.

Wszystkie ścieki są od razu natleniane, dlatego oczyszczalnia nie generuje nieprzyjemnych zapachów.

Oszczędność na każdym kroku

Oczyszczalnia one2clean to minimalne koszty utrzymania dzięki prostej konstrukcji, niepotrzebnego przepompowywania, ekonomicznym elektrozaworom i zoptymalizowanej pod względem zużycia energii sprężarki membranowej (46 kWh na osobę w ciągu roku).

Zobacz film: https://youtu.be/lN7PgkoOvro

Komentarze
12.10.2022 17:19
5a and has been implicated in regulating RNA stability and processing with subsequent effects on gene expression 44, 45, 46, 47 <a href=https://buylasixon.com/>lasix liquido</a> It involves lysis and fixation of nuclei onto a glass slide
Pozostaw komentarz
banner

Popularne

Loading...